Чим просушити квартиру після затоплення

Страшний сон жителів багатоповерхівок - затоплення квартири. Якщо Вас затопили, діяти потрібно негайно - скласти акт пошкоджень з описом і орієнтовною вартістю. Про матеріальне відшкодування з сусідами можна домовитися полюбовно, але в разі провини ЖЕКу не обійтися без судового розгляду.

Акти складено? Значить пора оперативно вирішити саму проблему - швидко висушити квартиру після потопу. Розповідаємо на які пошкодження звернути увагу в першу чергу, план дій у разі потопу, а також ніж просушити квартиру після затопленняя.

Куди бігти? За що хапатися?

  • Спочатку, ще до складання актів, обесточьте квартиру. З'єднання електрики і води може призвести до неприємних наслідків - коротке замикання, удар струмом, пожежа. Домовтеся з електриком - нехай перевірить цілісність проводки. Майстер скаже, чи потрібна заміна проводів або достатньо їх просто просушити.
  • Наступний етап квесту "як просушити квартиру після потопу" - видалення надлишків води. Ганчірками вимокніте калюжі. Як швидко висушити килими читайте в нашій окремій статті.
  • Витріть насухо меблі.
  • Залишився останній, самий відповідальний пункт - стеля, стіни і підлогу. Важливо відповідально підійти до питання, ніж осушити квартиру після затоплення. Якщо зробити це дуже швидко, є небезпека деформувати вцілілі елементи. Висохлий верхній шар вздуется, а внутрянка залишиться вологою. Якщо сушити занадто повільно, утворюється грибок і пліснява, що небезпечно для здоров'я.

Чим просушити квартиру після затоплення?

Осушувач повітря Ballu BDV-12L купити
Осушувач повітря Ballu BDT-35L купити

Вибрати осушувач повітря >>>

Для виправлення ситуації у Вас є 4 способи

  • Провітрювання - абсолютно безкоштовно і абсолютно неефективно. Влітку так ще можна щось висушити за місяць або два. В іншу пору року і 3-х місяців буде мало. Це саме той повільний спосіб, після якого в квартирі з'являються нові мешканці - грибок і цвіль.
  • Теплові гармати - потужна техніка, яку краще довірити фахівцям. Є небезпека швидко пересушити повітря, якщо вибрати не ту потужність, що призведе до псування майна.
  • Обігрівачі - можливе використання тільки спільно з провітрюванням для видалення випарів з приміщення. Застосовуючи масляні калорифери необхідно додатково включати вентилятор. Цей варіант не підходить, якщо вам треба швидко висушити приміщення.
  • Осушувачі - оптимальний варіант. Швидко і ефективно висушує приміщення. Конденсат збирається в спеціальний бак або віддаляється по дренажному шлангу в каналізацію. Щоб швидко висушити квартиру після потопу досить стандартної моделі з продуктивністю 20-40 л/добу. Надалі можна буде використовувати у ванній кімнаті для видалення вологи після водних процедур, прискореної сушки прання і для боротьби з вогкістю в приміщенні в дощовий осінній період.

Як просушити квартиру після потопу?

Думаючи, ніж осушити квартиру після затоплення, найбільше хвилює доля оздоблювальних матеріалів. Які з них можна врятувати, а що відправляти на смітник?

Стеля

Однозначно доведеться переробляти. Порівняно пощастило власникам натяжних стель - потрібно лише фахівцями злити воду і дочекатися повного висихання. Висихає стелю під час осушення всієї кімнати.

Підлога

Ремонт підлоги залежить від його покриття. Намоклий лінолеум і ламінат доведеться замінити. У дерев'яної підлоги перед сушінням зніміть кілька дощок для проникнення повітря під низ. Паркет розберіть, висушіть і покладіть назад. Обігрівають обладнання в даному випадку необхідно використовувати з великою обережністю, різке підвищення температури може зіпсувати підлогу. Краще скористатися осушувачами - вони видаляють вологу без нагріву кімнати і є велика ймовірність зберегти підлогове покриття.

Стіни

Намоклі шпалери доведеться зняти і замінити на нові. Роздулася шпаклівку і фарбу зіскоблити шпателем.
Утеплювали або звукоізольовані стіни? Згадуйте або шукайте документацію на використані матеріали. Від їх характеристик залежать Ваші подальші дії. Так, ізоляцію на основі мінеральної вати потрібно видалити, а листи з коркової крихти залишайте.
Звичайні ДСП плити вологу не переживуть - викидайте. Плити OSB води не бояться. Гіпсокартон огляньте - якщо немає деформацій, то необхідно лише дочекатися його висихання. Вибираючи спосіб, ніж просушити квартиру після затоплення, будьте обережні. Якщо у Вас не вогнетривкий гіпсокартон, відмовтеся від теплових гармат. Безпечніше в даному випадку скористатися побутовим осушувачем.

Тепер Ви знаєте, як просушити квартиру після потопу. Коли зайва волога усунена, обробіть поверхні антигрибковим засобом - і можна приступити до ремонтних робіт.
Бажаємо Вам швидко і ефективно впоратися з наслідками затоплення. Нехай в майбутньому в пам'яті цей неприємний інцидент перетвориться в привід для створення нового домашнього дизайну.