Як висушити штукатурку і чим висушити стіни після шпаклівки

Капітальний ремонт неможливий без оздоблювальних робіт. Штукатурка потрібно для вирівнювання поверхні, звуко- і теплоізоляції, а також для декору інтер'єру. Спочатку мокрий розчин сохне, утворюючи тверде обробне покриття. Даний процес висихання є найвідповідальнішим етапом.

Спроби швидко висушити стіни без дотримання технологічних норм призводить до сумних наслідків - тріщинах, грибку і відставання верхнього шару. Ми розповімо, як правильно сушити штукатурку.

Як висушити штукатурку

Тривалість висихання покриття залежить від багатьох чинників - пори року, використовуваних матеріалів, вологості за вікном, товщини оздоблювального шару і площі приміщення. Особливості сушіння можна вичитати в технічних характеристиках конкретного матеріалу. В середньому вважається, що покриття товщиною 1 см висихає за 7 днів. При цьому об'єкти, оштукатурені машинним способом, висихають довше, так як в розчині спочатку більше води. Також терміни залежать від того, чим сушити штукатурку.
Замислившись, ніж висушити стіни після шпаклівки, можете вибирати один з наступних методів.

Спосіб 1. Провітрювання - самі простий і менш ефективний

Вибираючи, як висушити штукатурку, цей варіант згадується в першу чергу. Провітрювання вважається класичною процедурою, що не вимагає ніяких додаткових матеріальних витрат. Однак система відкритих вікон має ряд істотних недоліків.

  • Можна застосовувати виключно в теплу пору року
  • Чи потрібен стабільний повітряний потік для забезпечення чотириразового повітрообміну в годину
  • Вологість поза домом повинна бути менше 70%
  • Значно збільшує терміни ремонту. Наприклад, укладання ламінату після стяжки підлоги буде можлива аж через місяць

Спосіб 2. Теплові гармати - бюджетний варіант і не завжди спрацьовує

При нагріванні чого-небудь з об'єкта випаровується волога. На основі цього фізичного властивості речовин заснований другий варіант відповіді на питання «чому висушити стіни після шпаклівки».

Теплові гармати нагадують суперпотужні тепловентилятори. Функціонуючи на дизелі або газі, вони споживають мінімум електроенергії - 2-15 кВт - і створюють спрямований гарячий потік, позбавляючи приміщення від вогкості.

Бажаючи скористатися даним підходом, варто врахувати, що експлуатація потужного пристрою має ряд нюансів, які можуть негативно вплинути на якість обробки. Важливо знати, як правильно сушити штукатурку тепловими гарматами.

  • Прилади не можна направляти на потребують висиханні об'єкти. Ви сушіть повітря, а не обробне покриття. В іншому випадку перегрівся ділянку потріскається або взагалі відпаде.
  • Використання теплотехніки не скасовує провітрювання. Воно забезпечує циркуляцію повітряних мас і видалення вологи з будівлі. Надходять з вулиці повітря не повинен бути холодним або вологим. Так як спрацює зворотний ефект - рівень вологості в кімнаті збільшитися, що призведе до утворення грибка і цвілі.
  • Потрібно жорсткий контроль температури в кімнаті. Вона не повинна підніматися вище 50˚С, краще до 30 ˚. При цьому максимально допустима різниця температур в різних точках приміщення становить 8 - 10 ˚.
  • Користуватися допомогою агрегату можна 6-8 діб, до рівня вологості 8%. Потім варто перейти на традиційний прийом «відкритих вікон» з урахуванням, що температура в кімнаті не опуститися нижче 8˚С.

Спосіб 3. Осушувачі повітря - найкращий і ефективний

Передові будівельні компанії не задаються питанням «ніж сушити штукатурку?», а використовують осушувачі повітря. Вони не гріють, а позбавляють від вогкості. Технологія лише на перший погляд здається дорогою. Насправді Ви робите одне значне вкладення, вирішивши вибрати осушувач повітря. Уже в найкоротші терміни пристрій себе повністю окупить.

  • Універсальність. Підходить для всіх етапів будівництва - від стяжки підлоги до поклейки шпалер. Після ремонту можна юзати в побутових цілях.
  • Скорочення тривалості робіт в 3-4 рази. Це кращий прийом швидко висушити стіни без шкоди якості. Значить ремонт можна закінчити швидше, за той же період здати більше об'єктів і отримати більший прибуток.
  • Всесезонність. Так як конденсат збирається в спеціальний бак, немає потреби у вентиляції. Тепер оштукатурювання не залежить від погоди. Ви можете брати замовлення взимку, коли більшість майстрів змушені чекати сприятливих погодних умов.
  • Економічність. У порівнянні з тепловою гарматою споживає менше електроенергії.
  • Просте використання. Осушувач самостійно контролює заданий рівень вологості. Для його функціонування потрібен тільки доступ до розетки.

Тепер Ви знаєте як висушити штукатурку, плюси і мінуси різних методів. Як бачите, проста на перший погляд процедура виявляється найменш доступною, а дорога технологія - найбільш економічним і прибутковим.

Хочете придбати якісний і надійний осушувач повітря? Переходьте на новий професійний рівень і вибираєте оптимальний прилад для осушувального етапу? Телефонуйте за номером (044) 407-32-27, (067) 500-03-23, (050) 914-66-67. Наші менеджери з радістю проконсультують Вас з усіх питань і допоможуть підібрати оптимальний осушувач.