Як висушити килим після потопу або прання

Просушка мокрого килима - складне завдання, що вимагає швидких і кардинальних рішень. Найчастіше власники задаються цим питанням в двох випадках - стався потоп або килимок випрали. Якщо житло затопили, то паралельно з сушкою килима Вам потрібно зацікавити питання, чим просушити квартиру після затоплення. Але питання з килимом не відміняється.

Сушка повинна відбуватися за певною схемою. Висушування основи не менш важливо, ніж ворсу. Вирішуючи, як висушити килим після прання, багато хто звертається в спеціалізовані хімчистки. Однак подібний сервіс є не скрізь або занадто дорогою. Треба вирішувати ситуацію самостійно - сушити килим будинку.

Осушувач повітря Ballu BDV-12L купити
Осушувач повітря Ballu BDT-35L купити

Вибрати осушувач повітря >>>

Як висушити килим в домашніх умовах

 • Ганчірка
 • Миючий пилосос
 • Відкритий повітря (вулиця або протяг)
 • Фен (звичайний або будівельний)
 • Обігрівачі (калорифер, теплова гармата, кондиціонер)
 • Осушувачі повітря

Чим сушити килим

Ганчірка

Ваш перший помічник, якщо думаєте, як висушити килим після потопу. Акуратно промокніть ганчіркою або рушником, щоб ввібрати воду. Не тріть - пошкодите ворс.
Даний спосіб допоможе лише на початковому етапі - прибрати калюжі після затоплення. Насухо таким методом НЕ просушити.

Миючий пилосос

Сучасна заміна ганчірці. Сил прикладаєте менше, спина не болить - ефект той же. Так само не висушує до кінця. Це лише екстрена допомога, щоб прибрати калюжі.

Відкритий повітря

Фактично це наступний крок після видалення калюж. Якщо вирішуєте, як висушити килим після прання, даний етап стане першим. Є кілька способів:

 • Мокра лише частина - підніміть її над підлогою на 20 см і чекайте.
 • Відкрити будинку вікна і включити вентилятор для циркуляції повітря. Килим треба періодично перевертати, щоб забезпечити рівномірне висихання.
 • Винести на вулицю, якщо там тепло і сухо. Тільки кладіть килимки сушитися на сонці і не вішайте на поперечини. У першому випадку зіпсуватися фарбування, у другому - деформується основа..

Важливо! Всі перераховані методи підійдуть лише для літа - в інші пори року сушка відбуватиметься дуже довго, що призведе до утворення грибка і гнилі.

Фен

Він є фактично в кожному будинку - ми сушимо їм волосся, а значить і для ковроліну підійде. І хоча такий варіант буде швидше природного висихання, але Вашого часу він займе багато. А електрики витратить ще більше. Єдиний випадок, коли їм можна скористатися - пролита склянка води.

Обігрівач

У процесі обігріву дана кліматична техніка висушує повітря, а також прилеглі предмети. Згадайте, як сушіть білизну взимку на батареях. Метод привабливий, однак має ряд нюансів:

 • Будьте готові, що будинок перетвориться на філію Африки - буде жарко.
 • У приміщенні обов'язково поставте вентилятор. Без нього повітря не буде циркулювати з достатньою швидкістю, що може привести до нерівномірного просушуванню і деформації ковроліну.
 • Теплову гармату поставте подалі від предметів в кімнаті. В ідеалі, приміщення має бути порожнім, а потужність гармати мінімальна. Це аппарат до пожежонебезпечних, а при нерівномірному нагріванні може деформувати килим.

Як "бонус" будьте готові до великим рахунком за електрику.

Осушувач повітря

Найефективніший метод. Якщо думаєте, як висушити килим після потопу, обов'язково зверніть увагу на даний прилад. Він не тільки килимок висушить, але і всю квартиру. Ефективність осушувача не залежить від вологості в будинку і температури на градуснику.

Конденсат збирається в спеціальний бак або відразу стікає в каналізацію по дренажному шлангу. Дослідженнями пристрій є безпечним і не вимагає постійного контролю з Вашого боку. Задавши бажані настройки вологості, спокійно йдіть займатися своїми справами, наприклад обговоріть з юристом, яку вимагати суму відшкодування збитку за потоп.
Не поспішайте позбуватися від приладу після того, як він врятував Ваш килим від грибка. Осушувач прискорить сушку випрану білизни. Позбавить ванну кімнату від вічної вогкості.

Тепер Ви знаєте, як висушити килим в домашніх умовах. Знаєте про приховані небезпеки безкоштовної природної сушки і про несподівану вигоду придбання осушувача.
Сушіть улюблений килим з розумом - нехай він довгі роки радує ваші ніжки м'яким теплим ворсом.